Farkındalık

Atalardan gelen hayır dua ve beddua

Dillerin zenginliğini çok seviyorum. “Hayır” kelimesi “Evet”in tersi olduğu gibi karşılık beklenmeden yapılan iyiliği, uğuru da anlatıyor. Bu yazıda dikkatimi ikinci anlama, iyilik ve uğur anlamına vereceğim.

Bugün hayatta olan herkesin arkasında en az 750 ata var. Köklerini bilsin bilmesin, onları bilinciyle kabul etsin etmesin, herkes atalarının DNA kayıtlarını taşıyor. En az 750 atadan oluşan örüntüde ne hikâyeler, hayaller, yaşanmışlıklar ve de yaşanmamışlıklar var. Sadece kendi hayatımızı düşünelim. Yapabildiklerimizin ve yapamadıklarımızın kâğıt üzerindeki listesi ne kadar ağır değil mi? Bir de bu listeyi 750 ile çarpın.

Gördüğünüz gibi her yeni doğan neslin yükü artıyor. Her yeni gelenin arkası daha kalabalık ve hikâyeler de daha fazla. Bu sebeple de yeni doğanlar daha donanımlı katılıyor aramıza. Yoksa geçmişin gölgeleri ilerlemeye izin vermez. İnsanlık ilerlemek durumunda ve bizlerden daha donanımlı gelen yeni doğanlar da en büyük destekçimiz.

GÖLGESİ DE DESTEĞİ DE ÇOK KIYMETLİ

Köklerimiz, gölgelerimiz, desteğimiz, yüklerimiz; ataların bugüne aktarımı için birçok ifadeyi bir arada kullanabiliriz. Tüm bunların içinde hayır dua ve beddua kavramlarını çekip dikkatinizi burada tutalım. Çok ince bir ayrıntı, spesifik bir konu olmakla birlikte gölgesi de desteği de çok kıymetli.

BEDDUANIN ETKİSİ DAHA UZUN SÜRER ÇÜNKÜ…

Dünyada hayır dua alan insanlar en az iki nesilde anılırlar. Beddua alan insanlar ise daha uzun süre kalplerde, zihinlerde ve dillerde yer alırlar. Hayır dua anlatıyla devredilmese de enerjisi çok güçlüdür. Diğer yandan beddua üreten kişiler sürekli anlatılır ve nefret, öfke, kırgınlık gibi duygularla birleşir, dünyada ses, söz, duygu, düşünce ve yazı olarak daha fazla alan kaplarlar. Bu da enerjinin güçlü ve devamlı olmasına neden olur.

Şükürler olsun ki tüm atalarımızla eşit oranda bağ kurmuyoruz. Sadece hayat amacı konusunda ortak paydada olduğumuz atalar bizim için önemli ve önceliklidir. Ata bağını ruhumuz henüz bedenlenmeden organize eder. Kurulan bağların hayır ve bedduaları da aktarımın doğal parçasıdır.

ATA YÜKLERİNİ ÜSTLENMİYORUZ,
ONLARDAN DESTEK ALIYORUZ

Hayır duayı yol açan bir ışık, sırtında destekçi bir el gibi düşünebilirsin. Bedduayı ise güneşle arana giren koyu bir gölge, sırtında bir yük gibi… Ata bağları ile bunları üstlenirken geçmiş ve gelecek nesillere olan sorumluluk bilinci önceliklidir. Diğer yandan kendi yüklerimizle helalleşmenin sadeleşmiş bir yöntemi olarak benimsiyoruz. Yani ataların yüklerini üstlenmiyoruz, hayat amacını gerçekleştirme yolunda destek alıyoruz. Var ise karmik borçların da hesabını kapatıyoruz.

Atalardan kalan hayır dualar yaşam yolumuzu aydınlatır, hayatın renklerini daha belirgin hale getirir. İyi insanlarla karşılaşmayı destekler. Akışların kolay olmasını sağlar. Kalbimizde huzurlu bilgelik, zihnimizde duruluk olmasına yardımcı olur. Yaşam bir bütünlük ise arkamızdaki hayır dualar yaşamın içinde ahenkle dans etmemize yardımcı olur.

Elbette beddualar da tam tersi karamsar ruh hali, işlerin aksak olması, şanssızlık hali gibi birçok duruma sebep olabilir. Tekrar söylüyorum, tüm bunlar başkasının kefaretini ödemek değil, kendi yolumuza yardımcı olmak, varsa kendi karmik borçlarımızı ödemek içindir.

İNSAN SESİ ATMOSFERDE TİTREŞMEYE DEVAM EDER

İnsan sesi ve sözü atmosfer var olduğu sürece kalma özelliğine sahiptir. İnsanlar bu hayattan ayrıldıktan sonra yaşam boyunca sarf ettikleri tüm sesler ve sözler bir ses dosyası şeklinde toplanır ve atmosferde bir boşluğa yerleşir. Kişi hayatta olmasa da tüm ses frekansı yayın yapmaya devam ettiği için bunların varlık frekansı devam eder. Hayır dua eden, beddua eden, hayır dua alan, beddua alan tüm atalar ve tüm geçmiş yaşamlarımızın frekansı böylece günümüze ve geleceğe taşınır. Olan, olmayan, olamayan her şeyin enerjisi devam eder gider. Bir de yaşarken üstüne eklediklerimiz vardır.

Atalarla yaptığımız çalışmalar işte tam olarak da bu sebepten çok önemlidir. Çalıştığımız ve bağımızı dönüştürdüğümüz, anladığımız her atanın yayın yapan ses frekansını da doğal olarak değiştirmiş oluyoruz. Bu değişim şu anımıza ve tüm geleceğimize sunabileceğimiz en güzel hediyedir.

Yaşam yolunuz şifa ve hayır dua desteği ile şenlensin.

ÇALIŞMA ÖNERİSİ

Sakin, rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde, meditatif bir halde aşağıdaki cümleleri kalpten tekrar edin. Dilerseniz ses kaydı yaparak gün içinde ihtiyaç duydukça tekrar tekrar dinleyebilirsiniz.

“Hayır alıp hayır dua eden ve hayır dua alan tüm atalarımla doğrudan bağlanıyorum. Tüm yapıp ettikleri için şükrediyor, teşekkür ediyorum. Hayır dua aldığım büyük geçmişin desteğini kabul ediyorum.

Bedduaya sebep olan, beddua eden ve alan tüm atalarla bağlarımı şifalandırıyorum. Olanı, olmayanı, olamayanı affediyor, payıma düştüğü kadarı için af diliyorum. Beddua alan büyük geçmiş için af diliyor, affediyorum. Kendi iyi, güzel, verimli, kazançlı, anlamlı, şifalı kaderimde ben olarak ilerlemenin hafifliğini yaşamaya niyet ediyorum. Yolum açık şükürler olsun.”


©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

ebru_demirhan_0104
Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ilkokul öğretmenliği, sosyoloji, çocuk gelişimi lisansları ve psikoloji yüksek lisansı bilgileri ile kurumsal kariyer rotasını kişisel gelişim dünyasına çevirdi. Bilinçaltı konusunda uzmanlaşmış, uluslararası geçerliliği olan çalışmalarla eğitimler verirken bireysel seanslarla da bireye ve bütüne hizmet ediyor.