cartoon-g105edf36f_1280-mod
Farkındalık

Hayatın hediyeleri benimle mi?

Evrensel hediyeler renkli ve parlak paket kağıtları ile birbirimize verdiğimiz hediyelerden çok farklıdır. Aslına bakarsanız daha parlak ve renkli diyebilirim. Aklımızla seçeceğimiz hediyelerin seçenekleri sınırlı iken evrensel hediye havuzu mutlaktır.

Neşesi ve enerjisiyle her an kalbi atan hayatın hediyeleri de kendisi gibi canlı ve dinamiktir. Yaşamın hediyeleri günlük hayat akışının bir parçasıdır. Hediyeler yaşam yolumuza çeşitli yöntemlerle aktarılmıştır. Bazen sadece fark etmek hediyenin kendisidir. Bir insanla tanışmak ve işi geliştirmek, ilham veren durumların içinde olmak, sevgiyi, güveni, saygıyı paylaşabilmek hediyedir. 

 Evrenin ve hayatın hediyeleri çoğunlukla paketlerde gelmez. Kişinin inançlarına göre farklılık gösterir. Temelde doğru yerde, doğru kişilerle, doğru zamanda, doğru hikayelerde, doğru kazançlarda olma denklemi hediyelerin ritmini verir. 

KİŞİ KENDİ İNANÇLARINDAN SORUMLUDUR

Örneğin, “Ben her yere geç kalırım” ya da “Hep vaktinden önce gideceğim yerde olurum” diyorsanız doğru zamanla ilgili bir inanç sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Evrensel sistem, ilahi düzen ve hayat, Özgür İrade Yasası’nı her zaman öncelikli tutar. Kişi kendi inançlarından sorumludur ve inançların yaydığı frekansın sonuçlarını kabul eder. 

Hiç olmayacak bir yerde çıkan çiçek “Nasıl çıkarım bu işlerden?” sorunuza “İlerle” diyor olabilir.

“Acaba bu iş/proje/insan/şehir benim için uygun mu?” diye sorduğunuzda kavga eden kedilerin sesleri “Dikkat et” diyor olabilir.

Aniden gelen bir telefonla dünyanız değişebilir.

Reklam afişlerinde gördüğünüz bir mesaj yönünüzü işaret ediyor olabilir. 

Hayatın ve evrensel sistemin her hediyesi daha iyi bir yaşam için mayadır. Niyetlerle eşleşmek, kendini gerçekleştirme yolunda destek aldığınızı bilmektir. Günlük hayatta sadece sizi düşünen kişilerden hediye alabilirsiniz. Hayal, evrensel sistem, ilahi düzen sizi gözettiğini hediyelerle anlatır. 

MESAJLARI ALAMIYOR OLSANIZ DA YOLDA KALIN

Bir kere hediyeleri almaya başladığımızda daha fazlasını görmeye, duymaya açılırız. Mesele gördüğümüz, duyduğumuz hediyeyi alıp kullanmaktır. “Ben mesajları anlayamıyorum”, “Hayatın hediyelerini bir türlü göremiyorum” gibi inançlardan uzaklaşarak yolda kalmaya özen gösterin. 

Hayatın hediyeleri kavramı henüz netleşmediyse şanslı olduğunuz zamanlara bakın. Güzel sürprizlerle karşılaştığınız anlara, beklenmedik zamanda gelen iyiliklere bakın. Hayatınızın kolaylaştığı, kapıların açıldığı anlara bakın. 

Güne “Bugünün hediyelerini anlayıp kullanmaya niyet ediyorum” diyerek başlayabilirsiniz. Almadığımızı fark ettiğimiz hediyeler olursa ertesi gün yeniden eşleşmeyi kabul edip farkındalığı artırmaya niyet edebilirsiniz. 

Varlığımız evrenlere hediye iken yaşam bizi neşe, sevgi, güven, şifa ve kazançla beslemek ister ki onun görevi de yerini bulsun. Bizlerin evrenlere olan yansımasının yanında yaşamın hediyeleri sadece minik pırıltılar olabilir. O pırıltıları kendi ışığımıza katmanın ve ilerlemenin zamanı geldi.

Var oluşun hediyesisin ve tüm hediyeler yolunda senin için hazır. 

Işığımız ve şifamız bol olsun.

Bu yazı, Mümkün Dergi’nin Dergilik platformundaki 1. sayısında yayınlanmıştır. Ocak 2022

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

ebru_demirhan_0104
Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ilkokul öğretmenliği, sosyoloji, çocuk gelişimi lisansları ve psikoloji yüksek lisansı bilgileri ile kurumsal kariyer rotasını kişisel gelişim dünyasına çevirdi. Bilinçaltı konusunda uzmanlaşmış, uluslararası geçerliliği olan çalışmalarla eğitimler verirken bireysel seanslarla da bireye ve bütüne hizmet ediyor.