Alışveriş

Sabun deyip geçme…  

Cemile’nin Sabunları, doğaya ve insana saygılı bir yaşam tarzının, daha çok insana fayda sağlamak için ürüne dönüşmesiyle doğdu. İçinde nice dostu biriktiren bu oluşum son yıllarda eşek dostları ile büyüdü ve artık yerelden çıkıp ulusala uzanan bir marka oldu.

Cemile Uygur, 1992 yılından beri Bodrum’da yaşıyor ve 29 yıldır çok güzel günlerin yanı sıra acılar da yaşadığı Bodrum’da yaşamaktan hala sonsuz mutluluk duyduğunu söylüyor. Gün geçtikçe şehirleşen Bodrum yarımadasında kimseye ve hiçbir şeye zarar vermeden, saygısızlık etmeden, doğala en yakın ve en sade şekilde yaşamanın mümkün olduğunun kanıtı olanlardan Cemile Uygur. Tabii ürünleri de…

Sabuna, bugün zinde ve farkındalık dolu bir yaşam konusunda öncü isimlerden olan dostu Feride Gürsoy ile 1997 yılında başlayan Uygur, bilgiye ulaşmanın hatta internete bağlanmanın dahi zorlayıcı olduğu o yıllarda yılmadan ve keyifle öğrenmeye başladıklarını, deney aşamalarının yaklaşık iki yıl sürdüğünü anlatıyor. Uygur sabun yolculuğunu iki yıldır da Gümüşlük’ün merkezindeki dükkânda ve web sayfasında sürdürüyor.

Cemile’nin kendi el emeği ile ürettiği bıttım, ısırgan, eşek sütlü avokado, mandalina, kantaron, devedikeni, adaçayı, aloa vera, defne, kakao, bademyağı ve lavanta sabunları cilt sorunları yaşayanlara derman olurken, ayrıca bebeklere özel saf zeytinyağından yapılmış sabunlar da annelerin ilgisini çekiyor.

Sedef, akne, egzama, sivilce, kızarıklık, kaşıntı ve cilt lekelerinin tedavisi, saç derisi tedavisi ile saç bakımında kullanılan, doğal ürünlerden yapılan sabunların bulunduğu dükkânda doğal bitki özlerinden hazırlanan nemlendirici kremler ve özgün dekorasyon ürünleri de yer alıyor.

Gümüşlük girişindeki dükkânda ayrıca çeşitli sergiler düzenleniyor, seminer ve atölyeler yapılıyor. Tabii ki sabun eğitimleri de veriliyor. Eğitimler Instagram sayfasından duyuruluyor. 

Detaylı bilgi için: www.cemileninsabunlari.com

 

 

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.