Kitap

Daha güzel bir dünya mümkün

“Dünyaya yalnızca konforlu bir yaşam için gelmedik. Yaşam gayemiz sadece daha fazla mülkiyet edinmek için çaba sarf etmek olmamalı. Hayat boyu özgürlük içinde sevgiyle ve dayanışma hâlinde yaşamasını öğrenmeli böylece daha güzel bir dünyaya yelken açabilmeliyiz” diyor yazar Murat Asilcan. 

Böyle bir dünyanın ürünü olan kitap “Ütopya” da insanın nihai yaşam amacı hâline gelmiş olan istifçiliği, maddeciliği bırakıp sahip olduklarını paylaşarak sevginin ve özgürlüğün gücüne inanmaya vurgu yapıyor. 

Kendisini bir ütopyacı olarak tanımlayan Murat Asilcan, bu kitapta çocukluğundan bugüne kadarki yolculuğunu anlatıyor. Asilcan, bu kitabını elinin ulaştığı bütün çocuklara adıyor ve kitabın tüm gelirini sokak hayvanlarına mama olarak armağan ediyor. Bu kitap ile onun bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm “ütopyaları” onun ağzından dinleyeceksiniz.

Ütopya-Murat Asilcan-Yeni İnsan Yayınevi

©mümkün dergi

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yuka Ajans Yay. ve Org. Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. Köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmesi ve/veya habere aktif link verilmesi halinde dahi kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.